WELSH ATHLETICS OUTDOOR INTERNATIONAL
WALES U20 v ENGLAND SOUTH U20 v ENGLAND MIDLANDS U20 v ENGLAND NORTH U20 v WELSH SCHOOLS U20
Including the Welsh 3000m age group championships for U15, U20 & Senior, and club relays finals for U13B & U15G
Wales U20 1: England South U20 2: England Midlands U20 3: England North U20 4: Welsh Schools U20 5: 
1st: Wales U20 = 132 pts 2nd: England South U20 = 125 pts 3rd: England Midlands U20 = 97 pts 4th: England North U20 = 95 pts After 30 Events
  Event Age Groups Start List Result Event Winners
TRACK EVENTS     full results, pdf - download
T01 3000m U15B/U15G Start List RESULTS U15B James JONES U15B Deeside AAC 9:09.22/U15G Rheagan EDWARDS U15G Deeside AAC 10:39.68
T02 400m Hurdles Men Start List RESULTS Paul BENNETT SENM Cardiff AAC 52.61 
T03 400m Hurdles Women Start List RESULTS Lauren Williams Wales U20 60.01 sb/pb
T04 1500m Women Start List RESULTS Kate SEARY U23W Cardiff AAC 4:29.01 sb/pb
T05 100m Women Start List RESULTS Charlotte Paterson England North U20 28:48.00 
T06 100m Men Start List RESULTS Kristian Jones Wales U20 10.84 
T07 400m Women Start List RESULTS Harriet Cooper England Midlands U20 55.65 sb/pb
T08 400m Men Start List RESULTS Ellis Greatrex England Midlands U20 48.26 
T09 4 x 100m U13B Start List RESULTS
T10 4 x 100m U15G Start List RESULTS  
T11 800m Women Start List RESULTS Mollie O'Sullivan England South U20 .00 
T12 800m Men Start List RESULTS Adam Spilsbury England North U20 .00 
T13 200m Women Start List RESULTS Ebony Carr England South U20 24.76 
T14 200m Men Start List RESULTS Joe Lonsdale England North U20 21.98 sb/pb
T15 3000m U20W/SENW/U20M/SENM Start List RESULTS U20M , SENW , SENM Michael WARD SENM Cardiff AAC 9:03.32
T16 110m Hurdles Men Start List RESULTS Robert Sakala England South U20 14.25 Meeting Record sb/pb
T17 1500m Men Start List RESULTS Christopher Durney England North U20 .00 Meeting Record 
T18 100m Hurdles Women Start List RESULTS Sophie Yorke England Midlands U20 13.78 Meeting Record 
T19 4 x 100m Women Start List RESULTS Wales Senior Women 46.20 
T20 4 x 100m Men Start List RESULTS England South U20 41.30 Samir Williams Shayne Dewar Maxwell Brown Romell Glave
FIELD EVENTS
F01 Hammer (6.00kg) Men Start List RESULTS Craig MURCH SENM Rugby & Northampton 68.54
F02 Hammer (4.00kg) Women Start List RESULTS Carys PARRY SENW Rhondda AC 65.01
F03 Triple Jump Men Start List RESULTS Osaze Aghedo Wales U20 14.97/nwr
F04 High Jump Women Start List RESULTS Rebecca Hawkins England South U20 1.74
F05 Pole Vault Women Start List RESULTS Courtney MACGUIRE SENW Edinburgh AC 3.85
F06 Javelin (800g) Men Start List RESULTS Nathan James Wales U20 62.46
F07 Javelin (600g) Women Start List RESULTS Laura WITTINGHAM SENW Sale Harriers Manchester 50.37
F08 Long Jump Women Start List RESULTS Rebecca CHAPMAN SENW Cardiff AAC 6.12/0
F09 Triple Jump Women Start List RESULTS Laura Zialor England South U20 12.01/0
F10 High Jump Men Start List RESULTS Tom GALE U20M Team Bath AC 2.23
F11 Shot Put (6.00kg) Men Start List RESULTS Nicholas Young Wales U20 15.14
F12 Shot Put (4.00kg) Women Start List RESULTS Sarah Omoregie Wales U20 15.46
F13 Long Jump Men Start List RESULTS Reynold Banigo England North U20 7.23/0
F14 Discus (1.75kg) Men Start List RESULTS James Tomlinson Wales U20 57.96
F15 Pole Vault Men Start List RESULTS Joel Leon BENITEZ SENM Notts AC 5.51