RACE 02
George Crump MBE Memorial
1 WELSH ATHLETICS ATHLETAU CYMRU
1 115th Welsh Cross Country Championships
1 Saturday 23rd February 2019
1 Pembrey Country Park  
RACE 02   Under 13 Girls 3,150m Team Results
Pos Bib Athlete Club Time Pos Club 1 2 3 4 Total
1 359 Ceri GRIFFITHS Newport Harriers 12:02 1 Cardiff Archers 4 8 12 20 44
2 358 Maddison GRIFFITHS Maldwyn Harriers 12:09 2 Cardiff AAC 6 15 21 22 64
3 382 Anna-Rose MERCHANT Bridgend AC 12:17 3 Menai Track and Field 9 14 27 28 78
4 376 Sophie KNOYLE Cardiff Archers 12:27 4 Deeside AAC 5 18 37 38 98
5 350 Eden EDWARDS Deeside AAC 12:30 5 Newport Harriers 1 16 34 52 103
6 394 Iona RODERICK Cardiff AAC 12:33 6 Cardiff AAC 24 30 31 50 135
7 387 Ffion OUSELEY Pembrokeshire Harriers 12:39 7 Aberdare Valley AAC 33 40 44 45 162
8 353 Alys GRANT Cardiff Archers 12:41 Incomplete Team Results
9 398 Madeleine SINFIELD Menai Track and Field 12:42
10 381 Frances MACKIE Carmarthen Harriers 12:46 Club Places   Pts
11 354 Amy GREATRICK Carmarthen Harriers 12:48 1 Carmarthen Harriers 10 11 29   50
12 380 Mali MACDUFF Cardiff Archers 12:51 2 Swansea Harriers 17 19 36   72
13 372 Jasmine JONES Aberystwyth AC 12:53 3 Pembrokeshire Harriers 7 32 35   74
14 340 Beca Haf BOWN Menai Track and Field 12:54 4 Rhymney Valley AC 26 39 53   118
15 362 Yasmin HADID Cardiff AAC 12:58 5 Brecon AC 41 42 47   130
16 351 Amy GARROD Newport Harriers 13:06 6 Barry & Vale Harriers 43 46     89
17 345 Mai DAVIES Swansea Harriers 13:09 7 Aberdare Valley AAC 49 51     100
18 369 Maddy JAMES Deeside AAC 13:12 8 Maldwyn Harriers 2       2
19 371 Kaitlyn JONES Swansea Harriers 13:13 9 Bridgend AC 3       3
20 377 Hollie LEWIS Cardiff Archers 13:14 10 Aberystwyth AC 13       13
21 388 May PEATE Cardiff AAC 13:18 11 Cardiff Archers 23       23
22 347 Seren DAVIES Cardiff AAC 13:24 12 Pontyclun Athletics Club 25       25
23 392 Rose PRENDERGAST Cardiff Archers 13:29 13 Neath Harriers 48       48
24 339 Kara BENNETT Cardiff AAC 13:30
25 385 Tara NATHAN Pontyclun Athletics Club 13:31 1st Team - Athletes: Cardiff Archers (44Pts)
26 367 Freya HUGHES-ROLLS Rhymney Valley AC 13:38 376 Sophie KNOYLE (4) 12:27
27 349 Cadi Glyn EDWARDS Menai Track and Field 13:40 353 Alys GRANT (8) 12:41
28 396 Isabelle SHAW Menai Track and Field 13:43 380 Mali MACDUFF (12) 12:51
29 406 Carys WOOD Carmarthen Harriers 13:45 377 Hollie LEWIS (20) 13:14
30 373 Neve JONES Cardiff AAC 13:54 2nd Team - Athletes: Cardiff AAC (64Pts)
31 346 Alice DAVIES Cardiff AAC 14:02 394 Iona RODERICK (6) 12:33
32 360 Gracie GRIFFITHS Pembrokeshire Harriers 14:03 362 Yasmin HADID (15) 12:58
33 393 Nia REDDY Aberdare Valley AAC 14:09 388 May PEATE (21) 13:18
34 399 Freya TAYLOR Newport Harriers 14:12 347 Seren DAVIES (22) 13:24
35 344 Katie DAVID Pembrokeshire Harriers 14:19 3rd Team - Athletes: Menai Track and Field (78Pts)
36 364 Sophie HARTLEY-GREEN Swansea Harriers 14:24 398 Madeleine SINFIELD (9) 12:42
37 375 Imogen KISSANE Deeside AAC 14:27 340 Beca Haf BOWN (14) 12:54
38 383 Georgina MOLLOY Deeside AAC 14:28 349 Cadi Glyn EDWARDS (27) 13:40
39 341 Marni BURRIDGE Rhymney Valley AC 14:30 396 Isabelle SHAW (28) 13:43
40 357 Lilli GRIFFITHS Aberdare Valley AAC 14:39
41 391 Freya PLATT Brecon AC 14:39
42 386 Ava NICHOLL Brecon AC 14:50
43 403 Amelia WILDGOOSE Barry & Vale Harriers 14:52
44 370 Abi JARVIS Aberdare Valley AAC 14:58
45 365 Macey HOLLAND Aberdare Valley AAC 15:29
46 352 Eloise GOFFIN Barry & Vale Harriers 15:42
47 348 Martha EACOCK Brecon AC 15:52
48 395 Katie SELLICK Neath Harriers 15:58
49 379 Ffion LIGHTFOOT Aberdare Valley AAC 16:05
50 355 Maddison GREGORY Cardiff AAC 16:16
51 402 Taryn WARD Aberdare Valley AAC 16:54
52 366 Paige HUGHES Newport Harriers 17:17
53 342 Kaitlin COOK Rhymney Valley AC 17:26