RACE 04
George Crump MBE Memorial
1 WELSH ATHLETICS ATHLETAU CYMRU
1 115th Welsh Cross Country Championships
1 Saturday 23rd February 2019
1 Pembrey Country Park    
RACE 04   Under 15 Girls 4,540m Team Results
Pos Bib Athlete Club Time Pos Club 1 2 3 4 Total
1 474 Gwenno GOODE Cardiff Archers 16:44 1 Cardiff AAC 2 4 6 16 28
2 483 Moli LYONS Cardiff AAC 17:03 2 Cardiff Archers 1 7 15 19 42
3 482 Ellen Mary KEARNEY Wirral AC 17:14 3 Newport Harriers 12 13 17 24 66
4 463 Fiona BOSTOCK Cardiff AAC 17:33 Incomplete Team Results
5 480 Boe Celyn JONES Menai Track and Field 17:48
6 496 Evie WATKINS Cardiff AAC 17:56 Club Places   Pts
7 461 Erin ANDREWS Cardiff Archers 18:00 1 Menai Track and Field 5 14 28   47
8 467 Abigail DAVIES Bridgend AC 18:02 2 Deeside AAC 9 11 31   51
9 492 Neisha ROBERTS Deeside AAC 18:05 3 Swansea Harriers 10 18 26   54
10 465 Thompson DAISY Swansea Harriers 18:11 4 Pembrokeshire Harriers 21 27     48
11 493 Ellie SMALL Deeside AAC 18:13 5 Wirral AC 3       3
12 498 Lily WILLIAMS Newport Harriers 18:26 6 Bridgend AC 8       8
13 476 Elin GRIFFITHS Newport Harriers 18:37 7 Barry & Vale Harriers 20       20
14 487 Abbi PARKINSON Menai Track and Field 18:49 8 Cardiff Archers 22       22
15 486 Lola OSMOND Cardiff Archers 18:53 9 Neath Harriers 23       23
16 481 Lili JONES Cardiff AAC 18:59 10 Carmarthen Harriers 25       25
17 462 Alyssa BAKER Newport Harriers 19:10 11 Celtic Tri 29       29
18 466 Ella DAVIES Swansea Harriers 19:27 12 Maldwyn Harriers 30       30
19 491 Freya ROBERTS Cardiff Archers 19:34 13 Aberdare Valley AAC 32       32
20 472 Rebecca GEORGE Barry & Vale Harriers 19:50 14 Rhymney Valley AC 33       33
21 494 Megan THOMSON Pembrokeshire Harriers 20:03
22 469 Manon DAVIS Cardiff Archers 20:10 1st Team - Athletes: Cardiff AAC (28Pts)
23 478 Madison HINES Neath Harriers 20:15 483 Moli LYONS (2) 17:03
24 497 Emily WILCOX Newport Harriers 20:16 463 Fiona BOSTOCK (4) 17:33
25 484 Tanwen MOON Carmarthen Harriers 20:20 496 Evie WATKINS (6) 17:56
26 460 Abbie HALL Swansea Harriers 20:21 481 Lili JONES (16) 18:59
27 485 Jessica MORRIS Pembrokeshire Harriers 20:24 2nd Team - Athletes: Cardiff Archers (42Pts)
28 488 Georgia PARKINSON Menai Track and Field 20:34 474 Gwenno GOODE (1) 16:44
29 468 Eden Rae DAVIES Celtic Tri 21:00 461 Erin ANDREWS (7) 18:00
30 464 Carys BREEZE Maldwyn Harriers 21:10 486 Lola OSMOND (15) 18:53
31 495 Carys WATCHORN Deeside AAC 21:51 491 Freya ROBERTS (19) 19:34
32 490 Caitlyn ROBERTS Aberdare Valley AAC 22:42 3rd Team - Athletes: Newport Harriers (66Pts)
33 471 Molly GAMESON Rhymney Valley AC 22:47 498 Lily WILLIAMS (12) 18:26
34 476 Elin GRIFFITHS (13) 18:37
35 462 Alyssa BAKER (17) 19:10
36 497 Emily WILCOX (24) 20:16