RACE 11 George Crump MBE Memorial
1 WELSH ATHLETICS ATHLETAU CYMRU
1 115th Welsh Cross Country Championships
1 Saturday 23rd February 2019
1 Pembrey Country Park      
RACE 11 Senior Men/Master Men 35,40,45,50,55,60 10,350m Senior Men Team (6 TO SCORE)
OALL TEAM Ind Age Bib Athlete Club Time Pos Club 1 2 3 4 5 6 Total
1 SENM 1-SENM 2 Dewi GRIFFITHS (SENM) Swansea Harriers 31:50 1 Cardiff AAC 2 3 7 8 13 14 47
2 SENM 2-SENM 87 Ieuan THOMAS (SENM) Cardiff AAC 32:14 2 Aberdare Valley AAC 10 11 17 20 28 50 136
3 SENM 3-SENM 1 James HUNT (SENM) Cardiff AAC 33:09 3 Swansea Harriers 1 5 23 37 48 55 169
4 SENM 4-SENM 85 Abed TEWELDEBRHAN (SENM) Newport Harriers 33:32 4 Neath Harriers 9 22 32 39 46 58 206
5 SENM 5-SENM 80 Guy SMITH (SENM) Swansea Harriers 34:03 5 Les Croupiers 18 25 44 49 52 56 244
6 SENM 6-SENM 15 Chris CARPANINI (SENM) Micky Morris Racing Team 34:05 6 Port Talbot Harriers 24 42 51 66 67 99 349
7 SENM 7-SENM 3 Dan NASH (SENM) Cardiff AAC 34:07 7 Brecon AC 27 30 40 61 80 115 353
8 SENM 8-SENM 67 Stephen MORRIS (SENM) Cardiff AAC 34:26 8 Parc Bryn Bach Running Club 33 35 36 91 95 97 387
9 SENM 9-SENM 82 Deri STEWART (SENM) Neath Harriers 34:36 9 Swansea Harriers 60 63 68 70 71 74 406
10 SENM 10-SENM 13 Adam BULL (SENM) Aberdare Valley AAC 34:49 10 Llanelli AC 19 62 73 84 106 125 469
11 SENM 11-SENM 8 Daniel BODMAN (SENM) Aberdare Valley AAC 35:06 11 Les Croupiers 64 75 92 93 98 124 546
12 SENM 12-SENM 91 Jack TURNER (SENM) Stroud & District AC 35:41 12 Aberdare Valley AAC 65 72 83 101 114 119 554
13 SENM 13-SENM 43 Owen HASWELL (SENM) Cardiff AAC 35:52 13 Swansea Harriers 77 86 89 102 105 109 568
14 SENM 1-MM40 86 James THIE (MM40) Cardiff AAC 35:54 14 Parc Bryn Bach Running Club 104 111 112 122 129 134 712
15 SENM 14-SENM 47 John HOWELLS (SENM) Pontypridd Roadents AC 36:02 15 Aberdare Valley AAC 128 140 145 148 150 152 863
16 MM35 1-MM35 524 Jonathan PUGH (MM35) Builth & District 36:42 16 Les Croupiers 132 142 144 149 154 156 877
17 SENM 15-SENM 53 Ryan JONES (SENM) Aberdare Valley AAC 36:44 Clubs Participation Award
18 MM45 1-MM45 563 Huw EVANS (MM45) Les Croupiers 36:44
19 SENM 16-SENM 55 David KEENAN (SENM) Llanelli AC 36:46 Les Croupiers 59
20 SENM 17-SENM 39 Samuel GREGORY (SENM) Aberdare Valley AAC 36:47
21 SENM 1-U20M 100 Nathan WILLIAMS (U20M) Vale Royal AC 36:50 Senior Men MEDALLISTS
22 MM35 2-MM35 529 Daniel TRIGGS (MM35) Neath Harriers 36:57 2 Dewi GRIFFITHS (SENM) Swansea Harriers 31:50
23 SENM 18-SENM 68 William MUNDAY (SENM) Swansea Harriers 37:01 87 Ieuan THOMAS (SENM) Cardiff AAC 32:14
24 MM35 3-MM35 507 James HOCKIN (MM35) Port Talbot Harriers 37:08 1 James HUNT (SENM) Cardiff AAC 33:09
25 MM35 4-MM35 519 Doug NICHOLLS (MM35) Les Croupiers 37:18
26 MM40 2-MM40 541 Simon LEWIS (MM40) Pontypridd Roadents AC 37:23 Senior Men TEAM MEDALLISTS
27 MM50 1-MM50 590 Austin DAVIES (MM50) Brecon AC 37:26 1st Team - SENM Athletes: Cardiff AAC (47Pts)
28 SENM 5-MM35 78 Peter RYDER (MM35) Aberdare Valley AAC 37:33 87 Ieuan THOMAS (SENM) (2) 32:14
29 MM50 2-MM50 611 Jeff WHERLOCK (MM50) Lliswerry Runners 37:39 1 James HUNT (SENM) (3) 33:09
30 SENM 19-SENM 46 Michael HOLLOWAY (SENM) Brecon AC 37:43 3 Dan NASH (SENM) (7) 34:07
31 MM40 3-MM40 536 Mark HORSMAN (MM40) Cardigan RC 37:45 67 Stephen MORRIS (SENM) (8) 34:26
32 MM35 6-MM35 526 Andrew REYNOLDS (MM35) Neath Harriers 37:50 43 Owen HASWELL (SENM) (13) 35:52
33 MM50 3-MM50 584 Lee AHERNE (MM50) Parc Bryn Bach Running Club 37:59 86 James THIE (MM40) (14) 35:54
34 MM40 4-MM40 535 Vaughan EDWARDS (MM40) Cardiff Harlequins RC 38:05 2nd Team - SENM Athletes: Aberdare Valley AAC (136Pts)
35 SENM 20-SENM 20 Harry DAVIES (SENM) Parc Bryn Bach Running Club 38:06 13 Adam BULL (SENM) (10) 34:49
36 SENM 21-SENM 25 Hywel DIPLOCK (SENM) Parc Bryn Bach Running Club 38:15 8 Daniel BODMAN (SENM) (11) 35:06
37 MM55 1-MM55 626 Ifan LLOYD (MM55) Swansea Harriers 38:30 53 Ryan JONES (SENM) (17) 36:44
38 MM35 7-MM35 517 Sion LEWIS (MM35) London Heathside 38:41 39 Samuel GREGORY (SENM) (20) 36:47
39 MM35 8-MM35 523 Robert PRADY (MM35) Neath Harriers 38:46 78 Peter RYDER (MM35) (28) 37:33
40 MM40 5-MM40 552 Robin WOODS (MM40) Brecon AC 38:52 521 Gavin PATTERSON (MM35) (9) 40:02
41 MM55 2-MM55 618 Roger FARRINGTON (MM55) Maldwyn Harriers 39:09 3rd Team - SENM Athletes: Swansea Harriers (169Pts)
42 MM35 9-MM35 522 Gareth POSTON (MM35) Port Talbot Harriers 39:24 2 Dewi GRIFFITHS (SENM) (1) 31:50
43 MM50 4-MM50 613 Gareth WILLIAMS (MM50) Vale Royal AC 39:25 80 Guy SMITH (SENM) (5) 34:03
44 MM45 2-MM45 569 Matt HURFORD (MM45) Les Croupiers 39:28 68 William MUNDAY (SENM) (23) 37:01
45 U17M 1-U17M (DNSc) 50 Ben SMITH (U17M) Aberdare Valley AAC 39:43 626 Ifan LLOYD (MM55) (1) 38:30
46 MM40 6-MM40 538 Chris JENKINS (MM40) Neath Harriers 39:49 65 Daniel MORGAN (SENM) (48) 39:59
47 MM50 5-MM50 593 Andrew EDGE (MM50) Thames Hare & Hounds 39:53 564 Leigh FENNELL (MM45) (4) 40:22
48 SENM 22-SENM 65 Daniel MORGAN (SENM) Swansea Harriers 39:59
49 MM45 3-MM45 553 Richard BAKER (MM45) Les Croupiers 40:01 Master Men 35 Teams (3 to score)
50 MM35 10-MM35 521 Gavin PATTERSON (MM35) Aberdare Valley AAC 40:02 Pos Club 1 2 3   Total
51 MM35 11-MM35 499 Gareth AYRES (MM35) Port Talbot Harriers 40:03 1 Neath Harriers 2 5 7 14
52 MM40 7-MM40 549 Lyndon TUDOR-MAISEY (MM40) Les Croupiers 40:08 2 Port Talbot Harriers 3 8 10 21
53 SENM 23-SENM 18 Ryan CULLEN (SENM) San Domenico RRC 40:13 3 Aberdare Valley AAC 9 13 18 40
54 U17M 2-U17M(DNSc) 41 Sean PINCH (U17M) Aberdare Valley AAC 40:14 Master Men 35 'Individual' Medallists
55 MM45 4-MM45 564 Leigh FENNELL (MM45) Swansea Harriers 40:22 524 Jonathan PUGH (MM35) Builth & District 36:42
56 SENM 12-MM35 56 Ben KENNEDY (MM35) Les Croupiers 40:23 529 Daniel TRIGGS (MM35) Neath Harriers 36:57
57 MM50 6-MM50 602 Kenny LOWIES (MM50) Headington RR 40:30 507 James HOCKIN (MM35) Port Talbot Harriers 37:08
58 MM40 8-MM40 532 Gareth DAVEY (MM40) Neath Harriers 40:32 Master Men 35 'Team' Meadallists
59 SENM 24-SENM 35 Christopher FRANCIS (SENM) 3M Gorseinon Road Runners 40:42 1st Team - MM35 Athletes: Neath Harriers (14Pts)
60 MM55 3-MM55 638 Steve SMITH (MM55) Swansea Harriers 40:45 529 Daniel TRIGGS (MM35) (2) 36:57
61 SENM 25-SENM 58 Gareth LAWRENCE (SENM) Brecon AC 40:50 526 Andrew REYNOLDS (MM35) (5) 37:50
62 MM45 5-MM45 579 Jason PRICE (MM45) Llanelli AC 40:51 523 Robert PRADY (MM35) (7) 38:46
63 MM55 4-MM55 621 Thomas GUEST (MM55) Swansea Harriers 40:55 2nd Team - MM35 Athletes: Port Talbot Harriers (21Pts)
64 MM45 6-MM45 575 Emyr MORGAN (MM45) Les Croupiers 41:02 507 James HOCKIN (MM35) (3) 37:08
65 MM45 7-MM45 571 Adrian LEWIS (MM45) Aberdare Valley AAC 41:06 522 Gareth POSTON (MM35) (8) 39:24
66 SENM 26-SENM 57 Robert KESTIN (SENM) Port Talbot Harriers 41:07 499 Gareth AYRES (MM35) (10) 40:03
67 MM45 8-MM45 558 Adam CLARKE (MM45) Port Talbot Harriers 41:07 3rd Team - MM35 Athletes: Aberdare Valley AAC (40Pts)
68 MM35 13-MM35 520 Daniel OTTESON (MM35) Swansea Harriers 41:12 521 Gavin PATTERSON (MM35) (9) 40:02
69 SENM 27-SENM 70 Liam OSBORNE (SENM) Bridgend AC 41:13 518 Richard LLOYD (MM35) (13) 43:09
70 MM45 9-MM45 580 Raul REISMANN (MM45) Swansea Harriers 41:20 527 Shane ROBERTS (MM40) (18) 51:16
71 MM50 7-MM50 594 Paul FLYNN (MM50) Swansea Harriers 41:26
72 MM45 10-MM45 556 Carl CABLE (MM45) Aberdare Valley AAC 41:39 Master Men 40 Teams (3 to score)
73 SENM 28-SENM 71 Matthew PHILLIPS (SENM) Llanelli AC 41:44 Pos Club 1 2 3       Total
74 SENM 29-SENM 83 Gabrielius STUOKUS (SENM) Swansea Harriers 41:54 1 Swansea Harriers 8 11 13     32
75 SENM 30-SENM 9 Laurent BONO (SENM) Les Croupiers 42:01 2              
76 MM55 5-MM55 641 David WARREN (MM55) Cardigan RC 42:04 Master Men 40 'Individual' Medallists
77 MM40 9-MM40 550 Charles WALSH (MM40) Swansea Harriers 42:21 86 James THIE (MM40) Cardiff AAC 35:54
78 MM50 8-MM50 612 Alec WILLIAMS (MM50) Pembrokeshire Harriers 42:26 541 Simon LEWIS (MM40) Pontypridd Roadents AC 37:23
79 MM55 6-MM55 633 Stuart PENNY (MM55) Spirit Of Monmouth 42:31 536 Mark HORSMAN (MM40) Cardigan RC 37:45
80 MM55 7-MM55 639 Peter SOWERBY (MM55) Brecon AC 42:50 Master Men 40 'Team' Medallists
81 MM50 9-MM50 597 Barrie GRIFFITHS (MM50) Pembrokeshire Harriers 42:55 1st Team - MM40 Athletes: Swansea Harriers (32Pts)
82 MM35 14-MM35 515 Aled JONES-DAVIES (MM35) Trots 43:00 550 Charles WALSH (MM40) (8) 42:21
83 MM35 15-MM35 518 Richard LLOYD (MM35) Aberdare Valley AAC 43:09 533 Owen DAVIES (MM40) (11) 46:16
84 MM55 8-MM55 630 Peter OSBORNE (MM55) Llanelli AC 43:23 548 Martin SLUCUTT (MM40) (13) 49:28
85 MM35 16-MM35 516 Alex LEWIS (MM35) Neath Harriers 43:27
86 MM60 1-MM60 653 Kneath PHILIPPART (MM60) Swansea Harriers 43:31 Master Men 45 Teams (3 to Score)
87 SENM 31-SENM 14 John CAMANI (SENM) Pembrokeshire Harriers 43:39 Pos Club 1 2 3   Total
88 MM35 17-MM35 506 Simon GILL (MM35) Lliswerry Runners 43:51 1 Les Croupiers 1 2 3 6
89 MM45 11-MM45 565 Mike GLEESON (MM45) Swansea Harriers 44:03 2 Swansea Harriers 4 9 11 24
90 MM40 10-MM40 547 Richard PHILLIPS (MM40) Trots 44:15 3 Aberdare Valley AAC 7 10 23 40
91 MM45 12-MM45 573 Ian LINE (MM45) Parc Bryn Bach Running Club 44:16 Master Men 45 'Individual' Medallists
92 SENM 32-SENM 72 Rhys PIPPARD (SENM) Les Croupiers 44:25 563 Huw EVANS (MM45) Les Croupiers 36:44
93 MM45 13-MM45 911 Nathaniel PALMER (MM45) Les Croupiers 44:26 569 Matt HURFORD (MM45) Les Croupiers 39:28
94 MM50 9-MM55 603 Jonathan PHILLIPS (MM55) Pembrokeshire Harriers 44:27 553 Richard BAKER (MM45) Les Croupiers 40:01
95 MM50 10-MM50 600 Simon LEWIS (MM50) Parc Bryn Bach Running Club 44:29 Master Men 45 'Team' Medallists
96 SENM 33-SENM 49 Matthew JAMES (SENM) San Domenico RRC 44:57 1st Team - MM45 Athletes: Les Croupiers (6Pts)
97 MM55 10-MM55 643 Stephen WILLIAMS (MM55) Parc Bryn Bach Running Club 44:58 563 Huw EVANS (MM45) (1) 36:44
98 MM55 11-MM55 628 Vincent NAZARETH (MM55) Les Croupiers 44:59 569 Matt HURFORD (MM45) (2) 39:28
99 MM45 14-MM45 572 Christopher LEWIS (MM45) Port Talbot Harriers 45:01 553 Richard BAKER (MM45) (3) 40:01
100 MM60 2-MM60 654 Christopher PURSE (MM60) Springfield Striders RC 45:03 2nd Team - MM45 Athletes: Swansea Harriers (24Pts)
101 MM50 11-MM50 583 Steven SMITH (MM50) Aberdare Valley AAC 45:08 564 Leigh FENNELL (MM45) (4) 40:22
102 SENM 34-SENM 22 Luke DAVIES (SENM) Swansea Harriers 45:14 580 Raul REISMANN (MM45) (9) 41:20
103 MM55 12-MM55 640 Georges VIDEAU (MM55) Darth Coastal Runners 45:31 565 Mike GLEESON (MM45) (11) 44:03
104 SENM 35-SENM 89 Matthew TRINDER (SENM) Parc Bryn Bach Running Club 45:34 3rd Team - MM45 Athletes: Aberdare Valley AAC (40Pts)
105 MM50 12-MM50 585 Heath BRETT (MM50) Swansea Harriers 45:35 571 Adrian LEWIS (MM45) (7) 41:06
106 MM55 13-MM55 619 Nick FOX (MM55) Llanelli AC 45:44 556 Carl CABLE (MM45) (10) 41:39
107 MM40 11-MM40 543 John LIGHT (MM40) San Domenico RRC 46:08 566 Kyle GRIFFITHS (MM45) (23) 55:30
108 MM50 13-MM50 604 Christopher POTTER (MM50) Lliswerry Runners 46:12
109 MM40 12-MM40 533 Owen DAVIES (MM40) Swansea Harriers 46:16 Master Men 50 Teams (3 to score)
110 MM35 18-MM35 514 Martin JONES (MM35) Pembrokeshire Harriers 46:21 Pos Club 1 2 3       Total
111 MM55 14-MM55 623 Haydn HARTNELL (MM55) Parc Bryn Bach Running Club 46:37 1 Pembrokeshire Harriers 8 9 10     27
112 MM50 14-MM50 589 Ian DAVIES (MM50) Parc Bryn Bach Running Club 46:40 2 Parc Bryn Bach Running Club 3 11 15     29
113 MM45 15-MM45 561 Robert DAVIES (MM45) Lliswerry Runners 46:45 3 Aberdare Valley AAC 12 16 17       45
114 MM50 15-MM50 586 Steven BRIDGES (MM50) Aberdare Valley AAC 46:52 Master Men 50 'Individual' Medallists
115 MM55 15-MM55 636 Mark ROBERTS (MM55) Brecon AC 46:52 590 Austin DAVIES (MM50) Brecon AC 37:26
116 MM55 16-MM55 627 Bryan MEREDITH (MM55) Rhondda Valley Runners 46:53 611 Jeff WHERLOCK (MM50) Lliswerry Runners 37:39
117 MM60 3-MM60 648 Rob FALCONER (MM60) Swansea Harriers 46:54 584 Lee AHERNE (MM50) Parc Bryn Bach Running Club 37:59
118 MM45 16-MM45 568 Calvin HOLD (MM45) Swansea Harriers 46:57 Master Men 50 'Team' Medallists
119 MM50 16-MM50 587 Allen BUNNEY (MM50) Aberdare Valley AAC 47:27 1st Team - MM50 Athletes: Pembrokeshire Harriers (27Pts)
120 MM40 13-MM40 36 Tim FRY (MM40) Cardiff AAC 47:42 612 Alec WILLIAMS (MM50) (8) 42:26
121 MM45 17-MM45 557 Simon CARTLIDGE (MM45) San Domenico RRC 47:56 597 Barrie GRIFFITHS (MM50) (9) 42:55
122 SENM 36-SENM 95 Owain WILLIAMS (SENM) Parc Bryn Bach Running Club 48:04 603 Jonathan PHILLIPS (MM55) (10) 44:27
123 MM45 18-MM45 582 Lee SANDHAM (MM45) Neath Harriers 48:16 2nd Team - MM50 Athletes: Parc Bryn Bach Running Club (29Pts)
124 MM55 17-MM55 616 Richie BULLEN (MM55) Les Croupiers 48:26 584 Lee AHERNE (MM50) (3) 37:59
125 SENM 37-SENM 92 Nick VENABLES (SENM) Llanelli AC 48:30 600 Simon LEWIS (MM50) (11) 44:29
126 MM55 18-MM55 615 Ian BELL (MM55) San Domenico RRC 49:06 589 Ian DAVIES (MM50) (15) 46:40
127 MM60 4-MM60 657 Ian WEBB (MM60) Llanelli AC 49:14 3rd Team - MM50 Athletes: Aberdare Valley AAC (45Pts)
128 MM50 19-MM55 592 Mark DUNSCOMBE (MM55) Aberdare Valley AAC 49:16 583 Steven SMITH (MM50) (12) 45:08
129 MM45 19-MM45 577 Nick OSMAN (MM45) Parc Bryn Bach Running Club 49:19 586 Steven BRIDGES (MM50) (16) 46:52
130 MM40 14-MM40 548 Martin SLUCUTT (MM40) Swansea Harriers 49:28 587 Allen BUNNEY (MM50) (17) 47:27
131 MM55 20-MM55 624 John HOPKINS (MM55) Port Talbot Harriers 49:33 Master Men 55 Teams (3 to score)
132 MM55 21-MM55 631 Clive OSMOND (MM55) Les Croupiers 49:44 Pos Club 1 2 3       Total
133 MM55 22-MM55 645 Paul WINSTANLEY (MM55) RUN4ALL Running Club 49:48 1 Swansea Harriers 1 3 4     8
134 MM45 20-MM45 560 Owen DAVIES (MM45) Parc Bryn Bach Running Club 49:54 2 Brecon AC 7 14 21     42
135 MM35 19-MM35 505 Roger FREEMAN (MM35) Parc Bryn Bach Running Club 49:56 3 Les Croupiers 10 16 19       45
136 MM45 21-MM45 574 Nicky MORGAN (MM45) Parc Bryn Bach Running Club 50:00 Master Men 55 'Individual' Medallists
137 MM55 23-MM55 629 Derek OSBORNE (MM55) Brecon AC 50:06 626 Ifan LLOYD (MM55) Swansea Harriers 38:30
138 MM40 15-MM40 546 Steven PHILLIPS (MM40) Parc Bryn Bach Running Club 50:19 618 Roger FARRINGTON (MM55) Maldwyn Harriers 39:09
139 MM60 5-MM60 646 Stephen DALLOW (MM60) Parc Bryn Bach Running Club 51:02 638 Steve SMITH (MM55) Swansea Harriers 40:45
140 MM35 16-MM40 527 Shane ROBERTS (MM40) Aberdare Valley AAC 51:16 Master Men 55 'Team' Medallists
141 MM55 24-MM55 632 Gwynfor PALFREY (MM55) Blaenau Gwent AC 51:50 1st Team - MM55 Athletes: Swansea Harriers (8Pts)
142 MM60 6-MM60 651 Gary JOHN (MM60) Les Croupiers 52:23 626 Ifan LLOYD (MM55) (1) 38:30
143 MM40 17-MM40 29 Paul EDWARDS (MM40) Cardiff AAC 52:56 638 Steve SMITH (MM55) (3) 40:45
144 MM55 25-MM55 644 David E WILLIAMS (MM55) Les Croupiers 53:03 621 Thomas GUEST (MM55) (4) 40:55
145 MM35 20-MM35 503 Andrew DRISCOLL (MM35) Aberdare Valley AAC 53:36 2nd Team - MM55 Athletes: Brecon AC (42Pts)
146 MM55 26-MM55 634 Stephen PRICE (MM55) Parc Bryn Bach Running Club 53:46 639 Peter SOWERBY (MM55) (7) 42:50
147 MM45 22-MM45 567 Michael HALSALL (MM45) Llanelli AC 54:07 636 Mark ROBERTS (MM55) (14) 46:52
148 MM50 27-MM55 591 Ray DAVIES (MM55) Aberdare Valley AAC 55:08 629 Derek OSBORNE (MM55) (21) 50:06
149 MM50 17-MM50 596 David GEORGE (MM50) Les Croupiers 55:14 3rd Team - MM55 Athletes: Les Croupiers (45Pts)
150 MM45 23-MM45 566 Kyle GRIFFITHS (MM45) Aberdare Valley AAC 55:30 628 Vincent NAZARETH (MM55) (10) 44:59
151 MM55 28-MM55 622 Jeffrey HANSON (MM55) Rhondda AAC 56:17 616 Richie BULLEN (MM55) (16) 48:26
152 MM35 18-MM40 528 Kenneth SPIERS (MM40) Aberdare Valley AAC 56:58 631 Clive OSMOND (MM55) (19) 49:44
153 MM65 1-MM65 663 Martin HILLIER (MM65) RUN4ALL Running Club 57:04
154 MM35 21-MM35 500 Tim BARKER (MM35) Les Croupiers 58:32 Master Men 60 Teams (3 to score)
155 MM60 1-MM70 649 Brian FOX (MM70) Swansea Harriers 59:07 Pos Club 1 2 3       Total
156 MM45 24-MM45 578 Chirag PATEL (MM45) Les Croupiers 59:47 1 Swansea Harriers 1 3 7     11
157 MM60 7-MM60 652 Roshan KHAN (MM60) Les Croupiers 1:07:45 2              
158 MM60 8-MM60 650 Anthony HOLLING (MM60) Port Talbot Harriers 1:11:59 Master Men 60 'Individual' Medallists
159 2 Aberdare VAAC athletes have been removed from the scoring due to moving out of U17 to Senior age groups on the day. Which is not permitted. They should have run their own age group race and not the seniors. 653 Kneath PHILIPPART (MM60) Swansea Harriers 43:31
160 654 Christopher PURSE (MM60) Springfield Striders RC 45:03
161 648 Rob FALCONER (MM60) Swansea Harriers 46:54
162 Master Men 60 'Team' Medallists
163 1st Team - MM60 Athletes: Swansea Harriers (11Pts)