RACE_02 21st Welsh Athletics Inter Regional & 43rd Welsh Schools' Inter Schools
* RACE 02 PRIMARY BOYS
* Saturday 16th November 2019
* Penlan, Brecon
*
RACE 02 PRIMARY BOYS 6 Scoring Teams Results
Pos Bib Athlete Club Time Pos Club 1 2 3 Total
1 125 Elis MARTIN Deeside AAC 5.23 1 Deeside AAC 1 2 7 10
2 109 Alfie EVANS Deeside AAC 5.24 2 Pontyclun Athletics Club 4 15 16 35
3 121 Jac JONES Carmarthen & District Harriers 5.24 3 Brecon AC 5 13 18 36
4 128 Aaron NATHAN Pontyclun Athletics Club 5.27 4 Haberdashers Monmouth School 8 10 20 38
5 108 Joe EDWARDS Brecon AC 5.34 5 Aberdare Valley AAC 6 25 29 60
6 136 Garyn TOUGH Aberdare Valley AAC 5.34 6 Brecon AC 22 31 32 85
7 137 Oliver WELSH Deeside AAC 5.34 12 Incomplete Team Results
8 132 Matthew POWELL Haberdashers Monmouth School 5.48
9 124 Llewhellin LEON Pembrokeshire Harriers 5.53   Club Places Pts
10 112 John GIBBY Haberdashers Monmouth School 5.54 1 Newport Harriers 12 14   26
11 102 David BARKER Fairfield Primary School 6.02 2 Pembrokeshire Harriers 9 23   32
12 110 Dylan EVANS Newport Harriers 6.05 3 Aberdare Valley AAC 30 34   64
13 127 Peter MURPHY Brecon AC 6.09 4 Carmarthen & District Harriers 3     3
14 139 Isaac BARRY Newport Harriers 6.11 5 Fairfield Primary School 11     11
15 123 David LENGHEL Pontyclun Athletics Club 6.14 6 Menai Track and Field 17     17
16 115 Joel HOLDHAM Pontyclun Athletics Club 6.15 7 Haberdashers Monmouth School 21     21
17 114 Tyler HAZELDINE Menai Track and Field 6.17 8 Deeside AAC 24     24
18 140 Henry JOHNSON Brecon AC 6.19 9 Blaenau Gwent Athletics 26     26
19 138 Harry WILLIAMS Ton Pentre Junior School 6.19 10 Rhondda AAC 27     27
20 131 Joshua POWELL Haberdashers Monmouth School 6.20 11 Cwmbran Harriers 28     28
21 103 Oliver BEYNON Haberdashers Monmouth School 6.20 12 YGG evan james 33     33
22 101 Arthen BANNING Brecon AC 6.20 1st Team - Athletes: Deeside AAC (10Pts)
23 113 Toby HARRIS Pembrokeshire Harriers 6.20
24 134 James PRITCHARD Deeside AAC 6.24 125 Elis MARTIN (1)       5.23
25 135 Cian TOUGH Aberdare Valley AAC 6.24 109 Alfie EVANS (2)       5.24
26 116 Ethan HUGHES Blaenau Gwent Athletics 6.33 137 Oliver WELSH (7)       5.34
27 104 Dexter CLEMENT Rhondda AAC 6.43 2nd Team - Athletes: Pontyclun Athletics Club (35Pts)
28 117 Kenny HURFORD Cwmbran Harriers 6.46
29 107 Evan DAVIES Aberdare Valley AAC 6.47 128 Aaron NATHAN (4)       5.27
30 106 Caius DAVIES Aberdare Valley AAC 5.59 123 David LENGHEL (15)       6.14
31 118 Ewan JONES Brecon AC 7.03 115 Joel HOLDHAM (16)       6.15
32 130 Luke PELTOR Brecon AC 7.15 3rd Team - Athletes: Brecon AC (36Pts)
33 119 George JONES YGG evan james 7.34
34 111 Sam FOSTER Aberdare Valley AAC 7.50 108 Joe EDWARDS (5)       5.34
35 129 Tomos O’CONNOR Garth Olwg 8.26 127 Peter MURPHY (13)       6.09
140 Henry JOHNSON (18)       6.19