RACE_06
21st Welsh Athletics Inter Regional & 43rd Welsh Schools' Inter Schools
* Cross Country Championships
* Saturday 16th November 2019
* Penlan, Brecon
* Inter Regional Championships 8 to score per team, Inter Schools 4 per team to score
Race 06-U15 Girls (Yr9 & 10) 3,730m
POS Int-Sch BIB ATHLETE REGION & CLUB SCHOOL TIME
1 1 402 Gwenno GOODE SOUTH-Cardiff Athletics Bro Morgannwg 14:37 INTER REGIONAL TEAM RESULTS
2   408 Abigail DAVIES WEST-Neath Harriers   14:37
3   393 Jessica EVANS SOUTH-Cardiff Athletics   14:48 Pos Region 1 2 3 4 5 6 7 8 Pts Total
4   379 Eden EDWARDS NORTH-Deeside AAC   14:49 1 SOUTH 1 3 6 8 9 10 15 20 15 72
5   365 Lily WILLIAMS EAST-Newport Harriers   15:09 2 NORTH 4 7 11 17 19 27 29 35 14 149
6 2 396 Bethan HARDMAN SOUTH-Cardiff Archers Cowbridge 15:09 3 EAST 5 12 13 14 22 23 28 43 13 160
7 3 388 Maddison GRIFFITHS NORTH-Maldwyn Harriers Welshpool 15:19 4 WEST 2 16 25 31 46 48 51 53 12 272
8 4 395 Sophie KNOYLE SOUTH-Cardiff Archers Plasmawr 15:22
9 5 397 Alys GRANT SOUTH-Cardiff Archers Bro Edern 15:25 1st Regional Team Athletes: SOUTH Wales (72Pts)
10 6 398 Tara NATHAN SOUTH-Pontyclun AC Cowbridge 15:26
11   380 Alanna ARROWSMITH NORTH-Deeside AAC   15:32 402 Gwenno GOODE-Cardiff Athletics (1)           14:37
12 7 364 Lowri PROSSER EAST-Blaenau Gwent AC Crickhowell 15:41 393 Jessica EVANS-Cardiff Athletics (3)           14:48
13 8 363 Ceri GRIFFITHS EAST-Newport Harriers Bassaleg 15:49 396 Bethan HARDMAN-Cardiff Archers (6)           15:09
14   367 Freya HUGHES-ROLLS EAST-Cardiff Atheltics   15:51 395 Sophie KNOYLE-Cardiff Archers (8)           15:22
15 9 400 Erin WILLIAMS SOUTH-Cardiff Archers Plasmawr 15:58 397 Alys GRANT-Cardiff Archers (9)             15:25
16   409 Jasmine JONES WEST-Sarn Helen   15:59 398 Tara NATHAN-Pontyclun AC (10)             15:26
17   378 Ella GRUNDY NORTH-Colwyn Bay AC   16:02 400 Erin WILLIAMS-Cardiff Archers (15)           15:58
18 10 448 Heather HESLOP -- Bro Morgannwg 16:03 399 Anna BROOKS-Cardiff Archers (20)           16:13
19   387 Maddy JAMES NORTH-Deeside AAC   16:07 2nd Regional Team Athletes: NORTH Wales (149Pts)
20   399 Anna BROOKS SOUTH-Cardiff Archers   16:13
21   401 Lola OSMOND SOUTH-Cardiff Archers   16:19 379 Eden EDWARDS-Deeside AAC (4)             14:49
22   369 Julia LEWIS EAST-Rhymney Valley AC   16:21 388 Maddison GRIFFITHS-Maldwyn Harriers (7)         15:19
23   368 Bethan KEY EAST-Blaenau Gwent AC   16:25 380 Alanna ARROWSMITH-Deeside AAC (11)         15:32
24 11 449 Scarlett DAVIES -- Bro Morgannwg 16:28 378 Ella GRUNDY-Colwyn Bay AC (17)           16:02
25 12 415 Ffion OUSLEY WEST-Pembokeshire Harriers Preseli 16:29 387 Maddy JAMES-Deeside AAC (19)             16:07
26 13 484 Manon DAVIES -- YG Glantaf 16:37 381 Robyn BECK-Deeside AAC (27)             16:41
27   381 Robyn BECK NORTH-Deeside AAC   16:41 386 Maria SMALLWOOD-Deeside AAC (29)           16:50
28   366 Alyssa BAKER EAST-Newport Harriers   16:42 385 Imogen KISSANE-Deeside AAC (35)           17:10
29   386 Maria SMALLWOOD NORTH-Deeside AAC   16:50 3rd Regional Team Athletes: EAST Wales (160Pts)
30 14 461 Seren KERSHAW -- Welshpool 16:51
31 15 418 Amy GREATRICK WEST-Carmarthen Harriers Queen Elizabeth 16:56 365 Lily WILLIAMS-Newport Harriers (5)           15:09
32 16 458 Phillipa ALLEN -- Cowbridge 17:00 364 Lowri PROSSER-Blaenau Gwent AC (12)         15:41
33 17 464 Harriet WRIGHT-NICHOLAS -- Y Gwyndy 17:04 363 Ceri GRIFFITHS-Newport Harriers (13)           15:49
34 18 483 Tbc -- Radyr School 17:08 367 Freya HUGHES-ROLLS-Cardiff Atheltics (14)         15:51
35   385 Imogen KISSANE NORTH-Deeside AAC   17:10 369 Julia LEWIS-Rhymney Valley AC (22)           16:21
36 19 478 Katrin POWELL -- Cardiff High 17:11 368 Bethan KEY-Blaenau Gwent AC (23)           16:25
37 20 457 Tegan TEDDEK -- Cowbridge 17:16 366 Alyssa BAKER-Newport Harriers (28)           16:42
38 21 403 Emily DENT SOUTH-Cardiff Archers Llanishen 17:20 370 Shauna REED-Newport Harriers (43)           17:43
39 22 486 Beca EVANS -- YG Glantaf 17:22
40 23 480 Zoe DENTON POWELL -- Cardiff High 17:35 INTER SCHOOL RESULTS
41 24 460 Gwen KUIPERS -- Welshpool 17:39
42 25 424 Amy WHITE -- Haverfordwest High 17:42 Pos School 1 2 3 4 Total
43   370 Shauna REED EAST-Newport Harriers   17:43 1 Cowbridge 6 10 32 37 48
44   384 Holly WALKER NORTH-Deeside AAC   17:43 2 Bro Morgannwg 1 18 24 49 43
45 26 482 Nia DAVIES -- Cardiff High 17:44 3 Cardiff High 36 40 45 50 121
46   419 Elen MORGAN WEST-Cardiff AC   17:45 4 YG Glantaf 26 39 52 55 117
47   390 Non ELEN REDVERS JONES NORTH-Menai T&F   17:46 5 Y Gwyndy 33 54 67 68 154
48   410 Gracie GRIFFITHS WEST-Pembokeshire Harriers   17:48
49 27 446 Lena DAVIES -- Bro Morgannwg 17:51 1st Schools Team - Athletes: Cowbridge (48Pts)
50 28 481 Katie BAMBOROUGH -- Cardiff High 17:54
51   416 Bethan ADAMS WEST-Llanelli AC   17:57 396 Bethan HARDMAN (6) 15:09
52 29 487 Efa WILLIAMS -- YG Glantaf 17:58 398 Tara NATHAN (10) 15:26
53   420 Lila EVANS WEST-Cardiff AC   17:59 458 Phillipa ALLEN (32) 17:00
54 30 475 Ellyse GUTIERREZ -- Y Gwyndy 18:00 457 Tegan TEDDEK (37) 17:16
55 31 485 Erin FARRUGIA -- YG Glantaf 18:05 2nd Schools Team - Athletes: Bro Morgannwg (43Pts)
56   382 Georgina MOLLOY NORTH-Deeside AAC   18:08
57 32 447 Poppy TUCKER -- Bro Morgannwg 18:20 402 Gwenno GOODE (1) 14:37
58   371 Ava NICHOLL EAST-Brecon AC   18:27 448 Heather HESLOP (18) 16:03
59 33 451 Bethan POWELL -- Bro Morgannwg 18:37 449 Scarlett DAVIES (24) 16:28
60 34 431 Freya PLATT -- Gwernyfed 18:38 446 Lena DAVIES (49) 17:51
61 35 477 Seren POWELL -- Ebbw Fawr 18:44 3rd Schools Team - Athletes: Cardiff High (121Pts)
62   413 Amy TUCKER WEST-Llanelli AC   18:48
63   372 Aratz URKOLA EAST-Newport Harriers   19:00 478 Katrin POWELL (36) 17:11
64 36 429 Bethan EDMUNDS -- Bassaleg 19:14 480 Zoe DENTON POWELL (40) 17:35
65 37 454 Isla DAVIES -- Bro Morgannwg 19:26 482 Nia DAVIES (45) 17:44
66   375 Isobel REYNOLDS EAST-Blaenau Gwent AC   19:47 481 Katie BAMBOROUGH (50) 17:54
67 38 466 Millie SCOTT -- Y Gwyndy 19:50
68 39 473 Eryn SHIPP -- Y Gwyndy 20:02 Incomplete Teams
69 40 374 Mia THOMAS EAST-Blaenau Gwent AC Brynmawr 20:29
70 41 436 Aimee HENSON -- Gwent Is Coed 20:43   School Places Pts
71 42 465 Polly Jayne MISSEN -- Y Gwyndy 20:56 1 Welshpool 7 30 41   78
72   377 Amber HURN EAST-Lliswerry   21:01 2 Bro Morgannwg 57 59 65   181
73 43 434 Katerina FRENCH -- Gwent Is Coed 21:29 3 Gwent Is Coed 70 73 76   219
74   376 Carys WILLIAMS EAST-Lliswerry   21:36 4 Y Gwyndy 71 75 77   223
75 44 470 Lexie JONES -- Y Gwyndy 22:42 5 Plasmawr 8 15     23
76 45 437 Mollie SAGE -- Gwent Is Coed 23:05 6 Bassaleg 13 64     77
77 46 469 Molly LOVE-WILLIAMS -- Y Gwyndy 23:10 7 Bro Edern 9       9
78             8 Crickhowell 12       12
79             9 Preseli 25       25
80             10 Queen Elizabeth 31       31
81             11 Llanishen 38       38
82             12 Haverfordwest High 42       42
83             13 Gwernyfed 60       60
84             14 Brynmawr 69       69