Race 2_1 PRIMARY GIRLS TEAM FINISH ORDER
Pos Bib Athlete Club Time Pos Club 1 2 3 Total
1 293 Ophelia JENKINS Pembrokeshire Harriers 5:29 1 Pembrokeshire Harriers 1 7 12 20
2 289 Chloe HARTLEY-GREEN Swansea Harriers 5:35 2 Cardiff Athletics 3 5 18 26
3 269 Bryony BOYCE Cardiff Athletics 5:42 3 Carmarthen & District Harriers 8 9 10 27
4 759 Millie PIERCE Swansea Harriers 5:47 4 Bridgend AC 14 15 26 55
5 288 Rebeca HARRIES Cardiff Athletics 5:49 5 Trots 17 22 23 62
6 770 Lily-May HENDY Blaenau Gwent Athletics 5:51 6 Aberdare Valley AAC 21 24 25 70
7 280 Skye BRUCE Pembrokeshire Harriers 5:53 7 Trots 30 32 34 96
8 754 Jessica NORMAN Carmarthen & District Harriers 5:57 8 YGG Pontardawe 29 33 35 97
9 752 Martha MORGAN Carmarthen & District Harriers 6:01 U11G_RESULTS  Participating Clubs
10 751 Esme LYNOCK Carmarthen & District Harriers 6:03 Below 3 teams do not score
11 763 Nia Seren THOMAS Carmarthen & District Harriers 6:10 Newport Harriers 0  
12 279 Keira BRUCE Pembrokeshire Harriers 6:12 Bridgend AC 3 Scoring Teams
13 750 Nia LEWIS Pembrokeshire Harriers 6:15 Carmarthen & District Harriers 5 Scoring Teams
14 285 Poppy EVANS Bridgend AC 6:22 YGG Pontardawe 3 Scoring Teams
15 761 Myla SVIKERIS Bridgend AC 6:25 Aberdare Valley AAC 5 Scoring Teams
16 295 Gwenan Fflur JONES Carmarthen & District Harriers 6:26 Cardiff Athletics 4 Scoring Teams
17 762 Lotti THOMAS Trots 6:27 Cardiff Archers 0  
18 294 Sioned JOHN Cardiff Athletics 6:31 Pembrokeshire Harriers 5 Scoring Teams
19 768 Mari WILSON Llanelli AC 6:43 Trots 6 Scoring Teams
20 292 Olivia ISSAC Pembrokeshire Harriers 6:44 Brecon AC 0  
21 286 Charlotte FURBER Aberdare Valley AAC 6:50 Swansea Harriers 2  
22 756 Ella PEARCE Trots 6:51 Blaenau Gwent Athletics 1  
23 287 Ava HANCOCK Trots 6:51 Llanelli AC 1  
24 772 Lexi WATERS Aberdare Valley AAC 6:54      
25 760 Lolah SCACCIA Aberdare Valley AAC 6:58 1st Placed Team Athletes: Pembrokeshire Harriers (20Pts)
26 299 Daisy LEWIS Bridgend AC 7:00 293 Ophelia JENKINS () 5:29
27 281 Megan CHANTRELL Aberdare Valley AAC 7:07 751 Skye BRUCE () 5:53
28 284 Mali DICKSON Aberdare Valley AAC 7:25 761 Keira BRUCE () 6:12
29 298 Mari JUTSUM YGG Pontardawe 7:42 2nd Placed Team Athletes: Cardiff Athletics (26Pts)
30 268 Amber ARNELL Trots 7:45 269 Bryony BOYCE () 5:42
31 291 Ava HUGHES-ROLLS Cardiff Athletics 7:57 754 Rebeca HARRIES () 5:49
32 287 Ava HANCOCK Trots 8:52 286 Sioned JOHN () 6:31
33 758 Lowri PENHALE YGG Pontardawe 8:55 3rd Placed Team Athletes: Carmarthen & District Harriers (27Pts)
34 296 Mali JONES Trots 9:08 763 Jessica NORMAN () 5:57
35 757 Ffion PENHALE YGG Pontardawe 10:23 279 Martha MORGAN () 6:01
36   750 Esme LYNOCK () 6:03