Race 3_2
U13G_RESULTS
Leg 1 Leg 2 Leg 3 Leg 4 Total Time TEAM SCORES
Pos BIB CLUB/ATHLETES Time Ind Place Time Ind Place Time Ind Place Time Ind Place
1 12 Menai Track and Field 6:54 23 13:37 10 20:10 7 26:39 4 26:39 1 26:39 Menai Track and Field [places 4, 7, 10, 23]
A 12A Cadi EDWARDS 6:54 23             2 26:46 Carmarthen Harriers [places 2, 5, 19, 32]
B 12B Seren GRIFFITHS     6:43 10       3 26:49 Cardiff Archers 'A' [places 1, 12, 13, 30]
C 12C Madeleine SINFIELD       6:33 7     4 27:23 Pembrokeshire Harriers [places 8, 20, 27, 29]
D 12D Beca BOWN             6:29 4 5 27:33 Bridgend AC 'A' [places 11, 21, 24, 33]
2 9 Carmarthen Harriers 6:24 2 13:29 32 20:17 19 26:46 4 26:46   6 27:38 Cardiff AAC [places 17, 18, 26, 34]
A 9A Frances MACKIE 6:24 2               7 27:51 Swansea Harriers [places 15, 22, 31, 36]
B 9B Carys WOOD     7:05 32         8 27:57 Newport Harriers [places 6, 9, 40, 44]
C 9C Amy GREATRICK       6:48 19     9 28:00 Blaenau Gwent AC [places 3, 25, 35, 45]
D 9D Chloe HALE             6:29 4 10 28:12 Cardiff Archers 'B' [places 16, 28, 37, 38]
3 7 Cardiff Archers 'A' 7:01 30 13:46 13 20:31 12 26:49 1 26:49 11 29:57 Bridgend AC 'B' [places 14, 46, 47, 52]
A 7A Anna BROOKS 7:01 30             12 30:58 Bridgend AC 'C' [places 39, 41, 53, 58]
B 7B Alys GRANT     6:45 13       13 31:20 Llanelli AC 'A' [places 43, 48, 54, 56]
C 7C Emily DENT       6:45 12     14 31:49 Llanelli AC 'B' [places 49, 50, 51, 57]
D 7D Sophie KNOYLE             6:18 1 FASTEST & INDIVIDUAL LEG TIMES
4 14 Pembrokeshire Harriers 6:49 20 13:47 27 20:47 29 27:23 8 27:23
A 14A Lucy WINTLE 6:49 20             1 6:18 Sophie KNOYLE Cardiff Archers 'A'
B 14B Gracie GRIFFITHS     6:58 27       2 6:24 Frances MACKIE Carmarthen Harriers
C 14C Maddy Ruby JAMES       7:00 29     3 6:28 Ellie MORRIS Blaenau Gwent AC
D 14D Ffion OUSLEY             6:36 8 4 6:29 Beca BOWN Menai Track and Field
5 3 Bridgend AC 'A' 7:06 33 14:00 23 20:44 11 27:33 20 27:33 4 6:29 Chloe HALE Carmarthen Harriers
A 3A Hollie LEWIS 7:06 33             6 6:31 Ceri GRIFFITHS Newport Harriers
B 3B Kate DUNGLINSON     6:54 23       7 6:33 Madeleine SINFIELD Menai Track and Field
C 3C Mali MACDUFF       6:44 11     8 6:36 Ffion OUSLEY Pembrokeshire Harriers
D 3D Anna Rose MERCHANT             6:49 20 9 6:41 Amy GARROD Newport Harriers
6 6 Cardiff AAC 6:48 17 13:43 26 20:50 34 27:38 17 27:38 10 6:43 Seren GRIFFITHS Menai Track and Field
A 6A Yasmin HADID 6:48 17             11 6:44 Mali MACDUFF Bridgend AC 'A'
B 6B Alys WAKELING     6:55 26       12 6:45 Emily DENT Cardiff Archers 'A'
C 6C May PEATE       7:07 34     13 6:45 Alys GRANT Cardiff Archers 'A'
D 6D Alice DAVIES             6:48 17 14 6:46 Eve HICKMAN Bridgend AC 'B'
7 15 Swansea Harriers 6:53 22 13:40 15 20:42 31 27:51 36 27:51 15 6:47 Chloe SIMMONITE Swansea Harriers
A 15A Mai DAVIES 6:53 22             16 6:47 Bethan HARDMAN Cardiff Archers 'B'
B 15B Chloe SIMMONITE     6:47 15       17 6:48 Yasmin HADID Cardiff AAC
C 15C Kaitlyn JONES       7:02 31     17 6:48 Alice DAVIES Cardiff AAC
D 15D Sophie HARTLEY-GREEN             7:09 36 19 6:48 Amy GREATRICK Carmarthen Harriers
8 13 Newport Harriers 6:41 9 14:08 44 21:26 40 27:57 6 27:57 20 6:49 Lucy WINTLE Pembrokeshire Harriers
A 13A Amy GARROD 6:41 9             20 6:49 Anna Rose MERCHANT Bridgend AC 'A'
B 13B Nia PARRY     7:27 44       22 6:53 Mai DAVIES Swansea Harriers
C 13C Mia WILLETTS       7:18 40     23 6:54 Cadi EDWARDS Menai Track and Field
D 13D Ceri GRIFFITHS             6:31 6 23 6:54 Kate DUNGLINSON Bridgend AC 'A'
9 2 Blaenau Gwent AC 7:07 35 14:38 45 21:32 25 28:00 3 28:00 25 6:54 Bethan KEY Blaenau Gwent AC
A 2A Lennie SYMES 7:07 35             26 6:55 Alys WAKELING Cardiff AAC
B 2B Mia THOMAS     7:31 45       27 6:58 Gracie GRIFFITHS Pembrokeshire Harriers
C 2C Bethan KEY       6:54 25     28 6:59 Erin Lucie WILLIAMS Cardiff Archers 'B'
D 2D Ellie MORRIS             6:28 3 29 7:00 Maddy Ruby JAMES Pembrokeshire Harriers
10 8 Cardiff Archers 'B' 7:11 37 13:58 16 21:13 38 28:12 28 28:12 30 7:01 Anna BROOKS Cardiff Archers 'A'
A 8A Gracie LING 7:11 37             31 7:02 Kaitlyn JONES Swansea Harriers
B 8B Bethan HARDMAN     6:47 16       32 7:05 Carys WOOD Carmarthen Harriers
C 8C Rose PRENDERGAST       7:15 38     33 7:06 Hollie LEWIS Bridgend AC 'A'
D 8D Erin Lucie WILLIAMS             6:59 28 34 7:07 May PEATE Cardiff AAC
11 4 Bridgend AC 'B' 6:46 14 14:41 52 22:20 47 29:57 46 29:57 35 7:07 Lennie SYMES Blaenau Gwent AC
A 4A Eve HICKMAN 6:46 14             36 7:09 Sophie HARTLEY-GREEN Swansea Harriers
B 4B Ffion HOWE     7:55 52       37 7:11 Gracie LING Cardiff Archers 'B'
C 4C Mia ALLEN       7:39 47     38 7:15 Rose PRENDERGAST Cardiff Archers 'B'
D 4D Lily STEPHENS             7:37 46 39 7:17 Orea PLAYER Bridgend AC 'C'
12 5 Bridgend AC 'C' 7:17 39 15:42 58 23:37 52 30:58 41 30:58 40 7:18 Mia WILLETTS Newport Harriers
A 5A Orea PLAYER 7:17 39             41 7:21 Georgia SMELE Bridgend AC 'C'
B 5B Freya ALLEN     8:25 58       42 7:22 Hannah SHEPARD  
C 5C Daisy EVANS       7:55 52     43 7:24 Bethan ADAMS Llanelli AC 'A'
D 5D Georgia SMELE             7:21 41 44 7:27 Nia PARRY Newport Harriers
13 10 Llanelli AC 'A' 7:24 43 15:06 48 23:08 54 31:20 56 31:20 45 7:31 Mia THOMAS Blaenau Gwent AC
A 10A Bethan ADAMS 7:24 43             46 7:37 Lily STEPHENS Bridgend AC 'B'
B 10B Courtney BROWN     7:42 48       47 7:39 Mia ALLEN Bridgend AC 'B'
C 10C Emily TUCKER       8:02 54     48 7:42 Courtney BROWN Llanelli AC 'A'
D 10D Eli-Jay JONES             8:12 56 49 7:42 Hannah CARPENTER Llanelli AC 'B'
14 11 Llanelli AC 'B' 7:55 51 15:37 49 23:55 57 31:49 50 31:49 50 7:54 Alice BIRD Llanelli AC 'B'
A 11A Hannah FORKOUH 7:55 51             51 7:55 Hannah FORKOUH Llanelli AC 'B'
B 11B Hannah CARPENTER     7:42 49       52 7:55 Ffion HOWE Bridgend AC 'B'
C 11C Kahlen JONES       8:18 57     52 7:55 Daisy EVANS Bridgend AC 'C'
D 11D Alice BIRD             7:54 50 54 8:02 Emily TUCKER Llanelli AC 'A'
15 1 Aberdare Valley AAC 8:12 55 16:43 59         16:43 55 8:12 Darcy DAVIES Aberdare Valley AAC
A 1A Darcy DAVIES 8:12 55             56 8:12 Eli-Jay JONES Llanelli AC 'A'
B 1B Nia REDDY     8:31 59       57 8:18 Kahlen JONES Llanelli AC 'B'
C 1C Gwen JONES               58 8:25 Freya ALLEN Bridgend AC 'C'
D 1D Abi JARVIS                 59 8:31 Nia REDDY Aberdare Valley AAC
16 200   7:22 42             7:22        
A 200A Hannah SHEPARD 7:22 42