T21-U17 Men 60m
WELSH Age Group Best - Tim BENJAMIN Cardiff AAC 6.93 NIA, Birmingham 1998
ENGLAND Age Group Best - Mark LEWIS-FRANCIS, Birchfield Harriers, 6.77, 1999  
Heat 1 Heat 2
Pos Bib Athlete Club Perf O/ALL Pos Bib Athlete Club Perf O/ALL
1 252 Adnan SHAFIQUE Newport Harriers (EWA) 7.26 1-(EWA) 1 247 Adam ROUTLEY North Somerset AC (SWE) 7.533 2-(SWE)
2 206 Joshua NOTT Cardiff Archers (SWA) 7.40 3-(SWA) 2 114 Joseph HAYWOOD Bournemouth AC (SWE) 7.61 4-(SWE)
3 28 Ashton BURNETT Newport Harriers (EWA) 7.51 2-(EWA) 3 183 Matthew MAKONI Swansea Harriers (JGP) 7.71 3-(JGP)
4 144 Aaron JOLLY Cardiff AAC (SWA) 7.61 8-(SWA) 4 68 Ellis EVANS Neath Harriers (JGP) 7.75 4-(JGP)
5 139 Kier JEFFERY-PARKES Cardiff AAC (SWA) 7.67 9-(SWA) 5 95 Harry GRIFFITHS Cardiff AAC (SWA) 7.75 10-(SWA)
6 4 Raheem ATKINSON Newport Harriers (EWA) 8.05 5-(EWA) 6 93 Iestyn GREEN Cardiff AAC (SWA) 8.02 11-(SWA)
7 67 Ayomide ELUYERA Cardiff AAC (SWA) 8.49 14-(SWA) 7 170 Joshua LOCK Wimborne AC (SWE) 8.03 10-(SWE)
Photo Supplied by Welsh Timing Team 8 76 Asher GALLIMORE Tavistock AC (SWE) 8.27 12-(SWE)
Photo Supplied by Welsh Timing Team
Heat 3 Heat 4
Pos Bib Athlete Club Perf Pos Bib Athlete Club Perf
1 220 Thomas PAYNE Swansea Harriers (JGP) 7.38 2-(JGP) 1 80 James GENTILE North Somerset AC (SWE) 7.78 7-(SWE)
2 9 Matthew BARK CHURCHILL Lavington AC (SWE) 7.47 1-(SWE) 2 156 Jacob KELLY Marlborough & District (SWE) 7.86 8-(SWE)
3 268 Jack STOCKLEY-JONES Cardiff AAC (SWA) 7.53 5-(SWA) 3 285 Oliver WATKINS Rhymney Valley AC (EWA) 8.01 4-(EWA)
4 120 Ben HILLMAN Cardiff AAC (SWA) 7.55 6-(SWA) 4 98 Philip GRUNDY Cardiff AAC (SWA) 8.10 12-(SWA)
5 249 Simeon SANTIMA Cardiff AAC (SWA) 7.56 7-(SWA) 5 277 Oliver TRUBEY Swansea Harriers (JGP) 8.18 5-(JGP)
6 69 Jonathan EVANS Team Bath AC (SWE) 7.74 5-(SWE) 6 187 Joel MATTACKS Team Bath AC (SWE) 8.20 11-(SWE)
7 188 Dylan MATTHEWS Cwmbran Harriers (EWA) 7.83 3-(EWA) 7 266 Thomas STEVENS Cardiff AAC (SWA) 8.28 13-(SWA)
Photo Supplied by Welsh Timing Team 8 269 Henry SYKES Swansea Harriers (JGP) 8.42 6-(JGP)
1 Photo Supplied by Welsh Timing Team
Heat 5 Heat 6
Pos Bib Athlete Club Perf Pos Bib Athlete Club Perf
1 169 Owain LLOYD HUGHES Neath Harriers (JGP) 7.18 1-(JGP)
2 251 Nathan SCOTT Rhondda AC (SWA) 7.29 1-(SWA)
3 11 Morgan BAYLISS Cardiff AAC (SWA) 7.35 2-(SWA)
4 104 Alex HALLIDAY Cardiff AAC (SWA) 7.42 4-(SWA)
5 86 Todd GILRONAN Exeter Harriers (SWE) 7.539 3-(SWE)
6 21 Adam BOOTH Poole AC (SWE) 7.76 6-(SWE)
7 163 Benjamin LATHAM Yate & District AC (SWE) 7.91 9-(SWE)
Photo Supplied by Welsh Timing Team
SOUTH WALES MEDALLISTS SOUTH WEST ENGLAND MEDALLISTS
1 251 Nathan SCOTT Rhondda AC (SWA) 7.29 1 9 Matthew BARK CHURCHILL Lavington AC (SWE) 7.47
2 11 Morgan BAYLISS Cardiff AAC (SWA) 7.35 2 247 Adam ROUTLEY North Somerset AC (SWE) 7.54
3 206 Joshua NOTT Cardiff Archers (SWA) 7.40 3 86 Todd GILRONAN Exeter Harriers (SWE) 7.54
EAST WALES MEDALLISTS
1 252 Adnan SHAFIQUE Newport Harriers (EWA) 7.26
2 28 Ashton BURNETT Newport Harriers (EWA) 7.51
3 188 Dylan MATTHEWS Cwmbran Harriers (EWA) 7.83